Tüm Kategoriler

Hizmet

Ana Sayfa>Hizmet

Yapısal tasarım iki türe ayrılır: mimari yapı tasarımı ve ürün yapısı tasarımı. Burada ürün yapısı tasarımına atıfta bulunuyoruz.

Ürün yapısal tasarımı, ürün geliştirme sürecinde ürün fonksiyonuna göre yapısal tasarım mühendisi tarafından gerçekleştirilen iç yapının tasarım çalışmasını ifade eder. Ürün yapısal tasarımının çalışması, görünüm modeline dayalı bileşen parça bölünmesini, her bir bileşenin sabitleme yöntemini, tasarım ürününün kullanımını ve hareket fonksiyonunun gerçekleştirilmesi, çeşitli malzemelerin belirlenmesi için malzeme kullanımı ve yüzey işleme süreçlerini içerir. ürünün parçaları, vb. Ürün yapısı tasarımı, mekanik tasarımın temel içeriklerinden biridir, aynı zamanda tasarım sürecinde en çok zaman harcanan bir çalışma bağlantısıdır. Ürün oluşumu sürecinde çok önemli bir rol oynar.

Bir parça, parça veya ürünler, bir tür teknik işlev elde etmek için, genellikle farklı konfigürasyon şeması ve siparişleri kullanabilir, iş çoğunlukla tasarımcının "sezgisi" ile yapılır, bu nedenle yapı tasarımı esneklik ve çeşitlilik özelliklerine sahiptir. çalışma sonuçları.

Bir ürün için genellikle farklı bakış açılarından birçok gereksinim veya kısıtlama vardır ve bu gereksinimler veya kısıtlamalar çoğu zaman birbirine zıttır. Örneğin, yüksek performans ve düşük maliyet gereksinimi, kompakt yapı gereksinimi ve paraziti önlemek veya alanı ayarlamak, hem temas contası sızdırmazlığında güvenilirdir hem de harekete karşı küçük direnç gereksinimleri ve hem basit hem de uygun parçalar montaj gereksinimleri vb. Yapısal tasarım bu gereksinimleri ve kısıtlamaları karşılamalıdır ve karşıtlarda birliği sağlamak için çeşitli gereksinimlerin ve kısıtlamaların önemine göre bir tür "uzlaşma" aramak gerekir.

NOBLE, yılların gerçek ürün geliştirme deneyimi ve öğrenilen dersleri biriktirdi ve size profesyonel hizmetler sağlayabilir, üretim montajını en kolay hale getirmek, maliyetten tasarruf etmek ve en hızlı şekilde tamamlamak için ürün yapısını hızlı bir şekilde değiştirmenize yardımcı olacak yapı optimizasyonu, ve diğer birçok beklenti.

1-1P50G0312b42