Tüm Kategoriler

Teknik Bilgiler

Ana Sayfa>Haberler>Teknik Bilgiler

SICAK HABERLER

IPL epilasyon cihazını satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gerekebilecek 4 nokta.

Zaman: 2021-05-27 Hitler: 592

Evde IPL epilasyon cihazı almadan önce dikkat etmeniz gerekenler, peki, biz sizin için düşündük.
2

1. Ten rengi: Öncelikle tüm ten renginin IPL cihazını kullanamayacağını bilmeniz gerekir. IPL cihazı siyah veya koyu tenlerde kullanılamaz, çünkü IPL ışığı bu tür ten rengini yakabilir. Şu anda birçok IPL, cilt sensörü işlevine sahiptir, bu nedenle cildiniz çok koyuysa, kullanmanıza izin vermez. Ancak satın alarak paranızı boşa harcamanıza ve çalışmayı reddettiğini görmenize gerek yok.

2. Saç rengi: Saç renginizi de kontrol etmeniz gerekir, eğer saçınız beyaz, kırmızı, gri veya açık sarı ise, o zaman IPL ışığı saç folikülü tarafından emilemez, bu nedenle çok etkili olmayacaktır.

3. Tedavi alanı: Koltuk altı veya bikini bölgesi gibi küçük bir alanı daha yoğun ışıkla tedavi etmeyi düşünüyorsanız, küçük başlıklar da sunan IPL cihazlarına da dikkat edebilirsiniz, ancak bu da ekstra maliyet gerektirebilir.

4. Şarj kablosu ile veya şarjsız kullanım: Epilasyon tedavisini yaparken şarj kablosundan kurtulmak istiyorsanız, içinde pil bulunan ve güç kablosuna ihtiyaç duymayan IPL'yi seçebilirsiniz. onu kullanıyorsun. Ancak pil, bacağınız gibi geniş bir alanı tedavi ettiğinizde olduğu gibi yeterli olmayabilir. O zaman aniden durur ve cihazı şarj etmeniz gerekir ve tedavi için sorunsuz gitmek yerine güçlü bir IPL cihazı ile gitmek isteyebilirsiniz, ayrıca pil tipi IPL de şarj kablosundan daha pahalıdır. Böylece şarj kablolu IPL daha güvenilir ve ekonomiktir.