Tüm Kategoriler

Teknik Bilgiler

Ana Sayfa>Haberler>Teknik Bilgiler

SICAK HABERLER

Sektördeki kişilerin sıklıkla söylediği, evde epilasyon cihazları için OEM/ODM'nin anlamı nedir?

Zaman: 2021-06-17 Hitler: 15

1. OEM ne anlama geliyor?

Orijinal ekipman üreticisi (OEM), genellikle başka bir şirket tarafından markalaştırılabilecek parça ve ekipman üreten bir şirket olarak algılanır. (bu cümle ne anlama geliyor). Yani ürünün tüm tasarım çizimleri tamamen epilasyon cihazı üreticisinin tasarımına uygun olarak üretilir ve işlenir. Ancak ürün, diğer şirket isteğine göre bazı renk veya logoları değiştirebilir. Şu anda birçok büyük epilasyon cihazı markasının OEM üreticileri var, yani ürünün orijinal marka firma tarafından üretilmediği, ancak epilasyon cihazının üreticisi ile işbirliği içinde üretildiği ve ürünün altında olduğu söyleniyor. kendi markası.

1-2-7

İkincisi, ODM ne anlama geliyor?

ODM, üretici belirli bir ürünü tasarladıktan sonra, bazı durumlarda diğer şirketler tarafından tercih edilebileceği ve üreticiden ürünü üretirken marka adını yazmasını istemesi veya tasarımı biraz değiştirmesi anlamına gelir. Burada tasarım ve imalat işini üstlenen imalatçılara ODM imalatçıları, ürettikleri ürünlere de ODM ürünleri denilmektedir.

OEM ve ODM arasındaki en belirgin fark, OEM'in ağırlıklı olarak ürün imalatını devreye alması; ODM esas olarak ürün tasarımında görevlendirilir.

OEM, büyük ölçekli sosyal üretim ve büyük ölçekli işbirliği trendi altında kaçınılmaz bir yoldur. Aynı zamanda kaynakları rasyonelleştirmenin etkili yollarından biridir ve büyük ölçekli toplumsal üretimin sonucudur. Avrupa'da OEM sanayi birlikleri 1960'ların başlarında kurulmuş ve OEM üretimi modern endüstriyel üretimin önemli bir parçası haline gelmiştir. Ekonomik küreselleşmenin daha da hızlanmasıyla, OEM talepleri daha büyük ölçekte OEM tedarikçilerini seçebilir, bu nedenle marka sahipleri OEM/ODM üreticilerini seçerken güçlü epilasyon cihazı üreticilerini seçmelidir.